Piłka nożna Siatkówka Tenis stołowy

Sekcja Siatkówki

Sekcja Piłki Siatkowej Ludowego Klubu Sportowego "Piaskovia"

Sekcja Piłki Siatkowej w Ludowym Klubie Sportowym w Piaskach istnieje prawie od samego początku powstania klubu. Przez wiele lat szkoliła młodzież z gminy i miasta Piaski. Zajęcia sekcji piłki siatkowej zawsze cieszyły się ogromna popularnością. Rozgrywki ligowe w których brała udział drużyna i turnieje cieszyły się wśród mieszkańców dużym zainteresowaniem. Już w latach 80 tych drużyna rozgrywała mecze w III lidze piłki siatkowej w Szkole Podstawowej w Piaskach, potem w początkach lat 90 tych ze względów na niespełnienie warunków lokalowych drużyna występowała w rozgrywkach Wojewódzkiej Ligi Ludowych Zespołów Sportowych. W latach 1997/99 sekcja piłki siatkowej powróciła na siatkarskie parkiety III ligi i rozgrywała mecze w Bystrzejowicach. Od roku 2000 rozpoczęło się systematyczne szkolenie młodzieży w sekcji piłki siatkowej . Tylko od roku 2000 przez sekcje przewinęło się blisko 100 zawodników. Od 2001 roku drużyna sekcji piłki siatkowej brała udział w rozgrywkach ligowych najpierw lidze kadetów potem juniorów organizowanej przez Okręgowy Związek piłki Siatkowej w Lublinie. W tym czasie rozgrywała swoje mecze w Szkole w Bystrzejowicach.

Następnie w latach 2006-2010 postanowiono o sprowadzeniu piłki siatkowej z rozgrywkami do Piask .Drużyna występowała w rozgrywkach Ligi Wojewódzkiej Ludowych Zespołów Sportowych przez pierwsze dwa sezony rozgrywała swoje mecze w Szkole Podstawowej w Piaskach. Mecze cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród kibiców. W sezonie 2009/2010 rozgrywki Ligi Wojewódzkiej LZS odbywały się w hali Zespołu Szkół w Piaskach. W sezonie 2010/2011 drużyna została zgłoszona do rozgrywek III ligowych . Obecnie sekcja nie posiada drużyny zgłoszonej do rozgrywek ligowych . Wielu zawodników wyszkolonych gra w innych drużynach zgłoszonych do różnych lig piłki siatkowej.

Sekcja Piłki siatkowej na chwile obecną liczy 30 zawodników. Na tę liczbę składa się 12 zawodników doświadczonych grających w poprzednich sezonach w naszej drużynie klubie a obecnie trenujących w naszym klubie a występujących w różnych drużynach siatkarskich w rozgrywkach amatorskich.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone przez LKS Piaskovia Piaski 2014
Designed by: Norten.pl